Bėk, Laki, bėk….

Mano Mamulė katytė pati švelniausia Mamulė. Ji pasakojo, kaip šiltai ji gyveno pas žmogų, kaip sočiai buvo maitinama ir miegojo ant to žmogaus sofutės. Mes keturi mūsų mamulės vaikeliai, čiulpdami pienuką, klausėme jos pasakojimų, kad jos žmogus ateis, paims mus į šiltus namus ir apgins ir saugos. Mamulė nežinojo, kad jos žmogus išėjo ten, iš kur negrįžtama, o Mamulę, giminaičiai, paveldėję žmogaus sofutę, išmetė, nes gi Mamulė kilnojamas turtas ir naudos jokios nesukuria ir buvo perkilota į šaltą gatvę. Išmesta Mamulė katulė ilgai klaidžiojo, kol priklydo ten, kur maitinami katinukai. Apsunkusi nuo gamtos šauksmo naštos, susirado jaukų sandėliuką, kur pasaulį išvydome mes – keturi Mamulės čiulpinukai.
Mes augome, stiprėjome, Mamulė paslačia išsliūkindavo pasimaitinti, kur buvo šeriami katinukai, kol vieną rytą išgirdome : “Priveisė, suka, benkartų, apdergė viską. “ Kitas piktas balsas antrino:”Taip taip, čia tos beprotės, kur kates šeria darbas, čia jos nuopelnas”.
Ir mes pamatėme, kaip ranka siekia mūsų. Mamulė pasišiaušė, išskėte nagus pšššš. Balsas tare:”nepaimsime, reikia katę likviduoti”. Ir jie grįžo….
Jie grįžo …
Mamulė tik spėjo pamurkenti: “Bėk, Laki, bėk”. Ir aš bėgau. Neklausė mano mažos kojytės, jos pynėsi ir drebėjo. Girdėjau, kaip rauda, priešmirtinėje agonijoje, daužoma mano Mamulė…Girdėjau, kaip cypsi daužomi prieš mirtį mano broliukai ir sesutės…..
Aš tirtėjau iš siaubo ir tyliai tyliai tupėjau, susigūžęs, tamsiame kamputyje, girdėjau sakant, kad mūsų buvo keturi, kad ai, tegu dvesia, kad mane ras ir išmes į šiukšlių konteinerį.
Kiek tekėjo ir leidosi saulė nepamenu, ten buvo tamsu. Pilvukas gurgė, akytės apsiblausė, atėjo pikta liga.
Nepamenu, kiek tupėjau ir drebėjau, bet staiga RANKOS mane paėmė. O ne, aš bijau…. Tos RANKOS buvo šiltos, kvepėjo namais ir maistu, tai buvo KITOS RANKOS.
p.s. Vilniaus Naujamiestis, „smetanskas“ gyvenamasis namas. Šerėja rado prie konteinerio uždaužytą mamą katę ir tris uždaužytus kačiukus. Vieną kačiuką radome norodytame sandėliuke, galimai yra dar vienas. Kaip visada, visi tyli, prisriaubę į burnas vandens -niekas nieko nematė ir negirdėjo. Graudu….

2018.06.13.
Atsigavusios po patirto vakar šoko šiek tiek paaiškinsime. Nerašysime, kur tai įvyko, nes, kaip minėjome, visi, kaip japoniška neckė – nieko nematau, nieko negirdžiu, nieko nekalbu . Katė su kačiukais pakasti, kas draudžiama, nes nukankinti nusipelnė nebūti sudeginti Rietave . Mes net nenorime žinoti, kur pakasta nukankinta šeimynėlė, idant, kad nebūtų nubaustas tas kilnus žmogus paprašęs pagalbos .
Lakiui ryškiai išreikštas rinotracheitas. Kačiukui 6,7 savaitės. Maitinamas brangiu gastrointestinaliniu sausu ir konservukais. Valgo pats, išbadėjęs pripuolė prie konservų. Akys gydomos tetraciklino akių tepalu, injekcijų, kol kas, neleisime. Viduriavimas gydomas brangiu prokolin’u. Kai nustos viduriuoti išnaikinsime vidinius ir išorinius parazitus, dabar negalima dėl išsekimo.

Gera daryti GERĄ .

Ačiū už gailestį ir užuojautą, ačiū, kad Jūs su mumis.
Paskirtimi “ Lakiui“
VšĮ „Makatukai“
Banko sąskaita:LT76 7044 0600 0807 2913
Paypal info@makatukai.lt
Įmonės kodas 304164509
El.paštas info@makatukai.lt
Teirautis :863826042
Tinklapis: makatukai.lt

VšĮ „Makatukai“ nuotrauka.